RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Projekt skateparku má v Mnichově Hradišti vysokou prioritu – nyní se bude pracovat na projektové dokumentaci

V Mnichově Hradišti vybudují nový skatepark. Vyrůst má v severní části města na místě toho stávajícího. Architektonická studie již byla zpracována a vedení města může vybírat ze tří návrhů. Rada podpořila nejvelkorysejší návrh, jehož realizace by měla přijít na cca 6,7 mil. Kč.

Architekti při návrhu nového skateparku vycházeli z morfologie místa, které je umístěno v malém údolí mezi dvěma svahy – a využili jeho povahu přirozeného amfiteátru. Na obou svazích navrhují vznik překážek různých tvarů, a to z monolitického betonu, který by měl nahradit stávající, notně vysloužilé a nevyhovující, hlučné plechové překážky.

Jednolitost šedého betonu architekti navrhují rozbít prvky z probarveného betonu a celý areál rozdělit na západní a východní část průběžnou přístupovou cestou z probarvené dlažby. Dláždění bude ovšem z materiálu, který nebude bránit plynulé jízdě na skateboardech, a areál, dosud vyhrazený spíše úzké skateboardingové komunitě, pocitově otevře veřejnosti.

V západní části vznikne pro chodce rovněž ještě jedna pohodlná mlatová stezka pro nerušený průchod, a to mezi samotnou betonovou plochou určenou jezdcům a posezením na dřevěných trámech umístěným na západním svahu, odkud budou mít diváci celý areál jako na dlani.

Dalším krokem k realizaci nového areálu bude nyní výběr projekční kanceláře, která připraví projektovou dokumentaci.

Foto: Facebook Mnichovo Hradiště

About Author