RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Od 1. května začne platit nový ceník městského bazénu a bazénu v sokolovně

Ceny energií zdražily a reagovat musí také vedení města Mladá Boleslav. Po více než třech letech dochází k úpravám ceníku městského bazénu, s nímž souvisí i dílčí změny v ceníku loni znovuotevřeného bazénu v sokolovně.

Nové nastavení lépe odpovídá reálnému chování návštěvníků z pohledu délky jejich pobytu. Zcela bez časového omezení nově bude v městském bazénu zóna 1 pro plavce, kteří mohou plavat celý den za 72 korun při použití MB karty. S ní je jakákoliv návštěva bazénu vždy finančně výhodnější. Nové ceníky platí od 1. května 2023.

Městská společnost sportovní a rekreační areály, která provozuje kromě jiného oba městské bazény, upravuje časové intervaly v jednotlivých zónách městského bazénu na Štěpánce.

Zóna 1 (Plavecký bazén) je nově bez časového omezení.

Zóna 2 (Plavecký a rekreační bazén) má nově časové intervaly 1 hodina/2 hodiny/4 hodiny/ celý den, přičemž součástí ceny je zároveň i 10 minut na převlečení (při pořízení rodinného vstupného na dvě a více hodin je to 30 minut na převlečení).

Zóna 3 (Wellness) je z pohledu časových intervalů beze změn, tedy nadále 1 hodina/1,5 hodiny/2 hodiny/3 hodiny.

Zóna 4 (All-in) má nově časové intervaly 1 hodina/2 hodiny/4 hodiny a součástí ceny je stejně jako v zóně 2 zároveň i 10 minut na převlečení (při pořízení rodinného vstupného na dvě a více hodin je to 30 minut na převlečení).

„K úpravě ceníků přistupujeme po více než třech letech, během kterých se vstupné neměnilo, ale naše provozní náklady včetně cen energií za toto období se zvýšily dramaticky. Co se týče úpravy časových intervalů v jednotlivých zónách, vycházíme z dlouhodobých statistik a věříme, že tato nabídka bude lépe odpovídat potřebám a přáním návštěvníků. I po úpravách cen patří naše bazény mezi cenově nejdostupnější ve srovnání s podobnými areály v jiných městech a chceme zachovat jejich dostupnost pro co nejvíce obyvatel Mladé Boleslavi,“ řekl vedoucí městského bazénu Mladá Boleslav Aleš Macoun.

Návštěvníci plaveckého bazénu v sokolovně mohou nadále vybírat z časových intervalů 1 hodina/1,5 hodiny/3 hodiny. I zde je součástí ceny nově 10 minut na převlečení. „Očekáváme, že klientelu bazénu v sokolovně by měli tvořit převážně dospělí. Rodiny s dětmi najdou vyžití a mnohem více atrakcí v městském bazénu na Štěpánce, jehož vybavení a rozsah služeb tomu více odpovídá,“ dodal Macoun.

I nový ceník výrazně zvýhodňuje držitele MB karty. Návštěvníci bazénů, kteří ji ještě nemají, si o ni mohou zažádat v Městském bazénu na Štěpánce i v plaveckém bazénu v Sokolovně. MB karty vydává také Infocentrum Dopravního podniku Mladá Boleslav na autobusovém stanovišti.

zdroj: mb-net.cz

About Author