RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Jizera v Bakově během noci na úterý již kulminovala a pozvolna se výše hladiny začíná snižovat

V Libereckém a Královéhradeckém kraji stouply v noci na pondělí hladiny toků. Jizera v Jablonci nad Jizerou a Labe ve Vestřevi na Trutnovsku byly už ráno dokonce až na nejvyšším, třetím stupni. Riziko vzestupy hladin toků platí až do úterních 6 hodin a lze očekávat, že budou zaplavené louky a některé úseky silnic.

2. stupeň povodňové aktivity je v úterý vyhlášen pro celé území ORP Mladá Boleslav. Jizera v Bakově během noci již kulminovala a pozvolna se výše hladiny začíná snižovat.

Pozor na uzavírky komunikací:

Mladoboleslavští strážníci v pondělí dopoledne z bezpečnostních důvodů uzavřeli komunikaci podél řeky Jizery u zahrádek v Podlázkách směrem na Michalovice. Také komunikace mezi Bakovem a Malou Bělou musela být již v pondělí dopoledne na nezbytně nutnou dobu uzavřena a projet nelze ani v Dražicích. Uzavírku hlásí i úsek Horky nad Jizerou – Chotětov. V úterý ráno byl dále uzavřen úsek mezi Neuberkem a Zámostím, tedy komunikace pod obcí Vinec, komunikace je ale od půl desáté opět průjezdná.

Policisté a hasiči varují řidiče, aby neriskovali a nesnažili se uzavřenými úseky projíždět. Hasiči už několikrát museli posádky vyprošťovat a vozidla vytáhnout pomocí navijáku.

Foto: mb-net.cz / město Bakov nad Jizerou / Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje

About Author