RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Muži jezdili do Mukařova vařit pervitin – mladoboleslavská kriminálka je odhalila a skončili ve vazbě

Necelé 3 měsíce jezdili 35letý a 46letý muž do Mukařova na Mladoboleslavsku vařit pervitin. Oba dojížděli z Liberce, to se jim ale nevyplatilo, mladoboleslavská kriminálka oba muže velmi rychle odhalila, informovala o tom mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Pervitin se mužům podařilo vyrobit několikrát, pak ale kriminalisté oba muže velmi rychle odhalili a při domovní prohlídce u nich nalezli předměty na výrobu drogy. Jednalo se především o laboratorní sklo, teploměry, trychtýře, vařiče a chemikálie, to vše na výrobu metamfetaminu – pervitinu. Mimo těchto předmětů policisté zabavili i téměř 50 gramů hotové krystalické látky.

„Oba muži mají několik zápisů v rejstříku trestů, 46letý muž byl již v minulosti pravomocně odsouzen za výrobu drog. Kriminalisté zahájili trestní stíhání obou mužů a obvinili je ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě prokázání viny mohou skončit až na 5 let ve vězení,“ uvedla Barbora Schneeweissová.

Policisté zároveň podali podnět státnímu zástupci na vzetí obviněných do vazby, soudce poté návrh státního zástupce akceptoval a na oba muže uvalil vazbu.

ilustrační foto: policie.cz

About Author