RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Muž z Mladé Boleslavi zpronevěřil auto, které měl splácet – hrozí mu 5 let vězení

Kriminalisté z Mladé Boleslavi zahájili trestní stíhání 48letého muže jako obviněného ze spáchání přečinu zpronevěra. Vzhledem k tomu, že svým jednáním způsobil vyšší škodu, může nyní skončit až na 5 let za mřížemi.

„V roce 2019 si tento muž koupil v autobazaru vozidlo Audi Avant na úvěr za 350 tisíc korun s tím, že jako vlastník bude zapsán až po splacení celého úvěru. Nepravidelně auto splácel, ale pouze do částky 100 tisíc korun, pak přestal splácet úplně.

Obviněný 48letý muž vozidlo bez svolení autobazaru, kde vozidlo zakoupil na úvěr, se nechal zapsat jako vlastník vozidla. Neoprávněně si tedy přisvojil cizí věc, kterou pouze užíval, ale nevlastnil a způsobil tak škodu v celkové výši nejméně 230 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že pravděpodobně neměl finanční prostředky na splátky, vozidlo následně ještě prodal jinému muži,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Za zpronevěru nyní může skončit až na 5 let ve výkonu trestu odnětí svobody, o jeho vině nebo nevině bude muset rozhodnout soud.

About Author