RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladoboleslavští capoeiristé uspěli na Mistrovství Evropy v Komárně na Slovensku

Mistrovství Evropy v capoeiře, které se o víkendu konalo v Komárně na Slovensku, bylo svědkem mimořádných úspěchů závodníků z Mladé Boleslavi, kteří v letošním roce slaví 20 let od založení svého oddílu. Ladislav Hajdu se ve začátečnické kategorii C mužů vyhoupl na druhé místo, což mu vyneslo titul vicemistra Evropy. Tento úspěch je podle hlavního trenéra Karla Popoviče odrazem celoročního odhodlání a práce.

V ženských kategoriích se blýskla Natálie Pánková, která ve smíšené kategorii Junioři obsadila osmé místo a mezi ženami v této kategorii na místě druhém, stala se tak vicemistryní Evropy mezi ženami. Její spoluhráčka Eliška Švarcová si ve stejné kategorii vybojovala čtrnácté místo. Další překvapivý výsledek přinesla Lenka Gärtnerová, která se v začátečnické kategorii C žen umístila na osmém místě. V mužské části téže kategorie dosáhl Patrik Čech na 14. místo.

V kategorii B muži, prokázali mladoboleslavští sportovci nejen své atletické schopnosti, ale i silného týmového ducha. Soudržnost boleslavských sportovců se projevila i na výsledkové listině. Radek Štrobach skončil na 7. místě, Lukáš Hamáček na 8. místě, Radim Horáček na 9. místě, Josef Crkal na 10. místě a Václav Řehoř dokončil první jedenáctku. Jakub Salaky se umístil v první dvacítce. Trenér Popovič označil Salakyho za jednu z budoucích hvězd oddílu a zdůraznil, že „více než umístění na stupních vítězů je důležité vidět, jak se sportovci rozvíjejí jako jednotlivci i jako tým.“

Mistrovství Evropy v capoeiře tak pro Mladou Boleslav představovalo nejen příležitost ukázat atletické schopnosti svých závodníků, ale bylo také oslavou dvacetileté tradice a ducha týmové spolupráce, která je klíčová pro úspěch oddílu.

Boleslavský oddíl Vem Camará Capoeira z.s. letos již jednou slavil své dvacáté výročí od založení, a to během speciální červnové akce Batizado e Troca de cordas, kdy byly udělovány vyšší technické stupně. Tato oslava přilákala významné osobnosti ze skupiny Vem Camará Capoeira do Mladé Boleslavi. Dalším vrcholem oslav bude nadcházející víkendový seminář capoeiry, který se uskuteční od 8. do 10. prosince a jehož hlavním partnerem je Škoda Auto a. s. a město Mladá Boleslav. Mezi hosty nebude chybět brazilský host a zakladatel skupiny Vem Camará Capoeira  Mestre Pacoca, spolu s dalšími nejvýraznějšími postavami capoeira scény a to Contra Mestre Big Baby a Contra Mestre Robocop. Tato akce bude pomyslnou tečkou za oslavami jubilea oddílu a její podporu ze strany Škoda Auto zdůrazňuje význam capoeiry a sportu v regionu.

About Author