RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladoboleslavsko je zahaleno do smutku po tragické události v Praze

Také Mladoboleslavsko je zahaleno do smutku po tragické události, která se ve čtvrtek odpoledne odehrála v hlavním městě. Kultura města Mladá Boleslavi ruší páteční a sobotní kulturní program na Adventních trzích, které se konají každý den na Výstavišti. Stánky zde ovšem budou v provozu a výtěžek za sobotní den ze vstupů na atrakce poputuje na podporu pozůstalým obětí.

Město Mladá Boleslav se dále připojí ke státnímu smutku za oběti střelby na FF UK v Praze. Smuteční vlajka bude vyvěšena v pátek 22. prosince odpoledne, snesena bude v neděli 24. prosince ráno. Připojují se i další města na Mladoboleslavsku. Například v Mnichově Hradišti je v parku vytvořeno pietní místo a změnilo se i osvětlení vánočního stromu.

Střelba si vyžádala 14 mrtvých a 25 zraněných. Počet obětí ve čtvrtek večer potvrdil policejní prezident Martin Vondrášek. Při zákroku proti střelci nebyl zraněn nikdo z policistů ani z ostatních záchranných složek, uvedla policie.

Nadační fond Univerzity Karlovy také vyhlásil sbírku na podporu rodin obětí, učitelek a učitelů, studentek a studentů zasažených střelbou na Filozofické fakultě UK. Pokud chcete pomoct, přispět můžete zde.

About Author