RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladoboleslavská zpěvačka úspěšně reprezentovala v Brazílii

Mladoboleslavská rodačka sopranistka Nikola Uramová se právě vrátila ze svého sólového pěveckého tour v Brazílii, které zaznamenalo velký úspěch. Ve spolupráci s Ministerstvem zahraničí, Generálním konzulátem České republiky v Sao Paulu a dalšími místními asociacemi se začátkem dubna uskutečnila řada sólových recitálů a koncertů mladé sopranitky po celé Jižní Americe.

Recitály proběhly v Sao Joao Nepomuceno za doprovodu houslisty Jonatase Silveira a klavíristy Ricarda Itaborahy, v Nova Petropolis s klavírní spoluprácí Daniela Benitze, v Curitiba za klavírního doprovodu Thiaga Lima a v samotném Sao Paulu s místní klavíristkou Karin Uzum. Nejvýznamnější z koncertů však byl koncert v Belo Horizonte za doprovodu symfonického orchestru státu Minas Gerais, sboru státu Minas Gerais, baritonistou Filipem Santozim a dirigentem Claudiem Cruzem. Tento koncert byl dvakrát prezentován pro více jak 1500 diváků. O tomto koncertě ostatně informonaly i zdejší noviny em.com.br.

Rok 2024 je Rokem české hudby a Nikola Uramová prezentovala brazilskému publiku ty nejslavnější a nejkrásnější díla z per českých skladatelů jako Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů či Leoše Janáčka, čímž propagovala českou kulturu a tradici v cizině a diváci hudbu i sopranistku nadšeně přijali. Není vyloučeno, že se za čas opět do Brazílie vrátí. V rámci svého tamního působení zazpívala hymnu i pro ministra zahraničí Jana Lipavského.

V Mladé Boleslavi se nám představí 22. září ve Dvořákově Stabat Mater za doprovodu Komorního orchestru Mladá Boleslav a sboru Boleslav pod taktovkou Marka Müllera ve Sboru českých bratří.

Nikolu Uramovou můžete sledovat na webových stránkách www.nikolauramova.com, instagramu či Facebooku.

About Author