RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladá Boleslav plánuje v letošním roce významné investice do školství

Oblast školství stále patří mezi priority vedení Mladé Boleslavi, proto do této oblasti opět směřuje řada významných investic z letošního rozpočtu. „Co do objemu peněz bude v letošním roce největší akcí nástavba na 5. základní školu, která zahrnuje i bezbariérovost budovy, celkem zde plánujeme úpravy a nákup vybavení za zhruba 65 milionů korun,“ uvedl náměstek primátora Daniel Marek.

Pokračovat budou také přípravy na vznik nové školy na Dubcích. Nyní se pracuje na projektové dokumentaci, a pokud všechno půjde podle plánů, v roce 2025, nejpozději 2026, by se mělo začít stavět. Právě na Dubcích je v plánu i masivní bytová výstavba. 

„Vybrali jsme také další dvě školky, kde dojde k výměně oken a zateplení, a to MŠ Laurinka a MŠ Duha, další fází pak bude pokračovat výměna oken na 3. základní škole,“ uvedl náměstek Marek.

Město také plánuje v tomto roce otevřít další přípravnou třídu pro budoucí prvňáčky, první z nich už funguje na 2. základní škole, a jelikož se to velmi osvědčilo a je o to zájem, vznikne letos na 9. základní škole další. 

V letošním roce chce Mladá Boleslav realizovat také nové dopravní hřiště, na které město dává 6 milionů korun. S tím souvisí i další věc, díky tomu, že vznikne nové dopravní hřiště u bývalé zemědělky, získá po tom stávajícím vedle 7. a 8. základní školy prázdný prostor. Předběžně se zda, že je dostatečně velký a vhodný pro vznik nové tělocvičny, a ukázalo se, že ano. Město tedy nechá zpracovat projektovou dokumentaci a příští rok by se tu nová tělocvična mohla začít stavět. 

„Za důležité považuju také pokračovat ve vybavování a zlepšování technologií na školách, takže zhruba 10 milionů korun bude směřovat na počítačové vybavení, tady je navíc skvělé, že náklady z devadesáti procent pokryje dotace z programu ITI,“ dodal Daniel Marek.

zdroj/foto: mb-net.cz

About Author