RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladá Boleslav má nového primátora. Jiří Bouška střídá dle dohody Raduana Nwelatiho

Je to definitivní – novým primátorem Mladé Boleslavi se stal dosavadní náměstek Jiří Bouška (VpMB). V pondělí odpoledne byl zvolen městskými zastupiteli na základě koaliční dohody. Vyměnil si pozici s dosavadním primátorem Raduanem Nwelatim (ODS), který se stal jeho náměstkem.

Projekty, které stojí za Nwelatim

„Když jsem se v roce 2002 rozhodl jít do politiky, bylo to na základě potřeby tohle krásné město změnit. Chyběla mi tady řada sportovišť včetně koupaliště a krytého bazénu, nebyly dostatečné kapacity škol a školek, chodníky a silnice nebyly v ideálním stavu, ani úklid mi nepřišel úplně optimální. V tu chvíli mě ovšem ani nenapadlo, že Mladou Boleslav povedu více než 17 let. Nyní bych chtěl poděkovat všem, s nimiž jsem za ta léta spolupracoval, a kteří mi pomáhali posunout město tam, kde je dnes. Opravdu bych chtěl poděkovat jednomu každému z vás, raději nebudu nikoho jmenovat, abych na někoho nezapomněl,“ uvedl odstupující primátor Nwelati. Nicméně dodal, že se rozhodně neloučí, z politiky neodchází a bude se snažit pracovat pro město i nadále z pozice prvního náměstka.

Bouška chce navázat na dosavadní práci

Jiří Bouška se po svém zvolení rovněž ohlédl zpátky za některými společnými projekty, připomněl například stavbu plaveckého areálu, bioplynky nebo parkovacích domů. Poděkoval Raduanu Nwelatimu za jeho obrovské pracovní nasazení a zároveň nastínil svou vizi do budoucna. Zdůraznil především důležitost týmové práce nejen na půdě města a jeho vedení, ale akcentoval vzájemnou spolupráci s ostatními subjekty z veřejného i soukromého sektoru. Po zvolení do funkce poděkoval všem za důvěru a uvedl, že má v plánu navázat na dosavadní práci.

foto: mb-net.cz

About Author