RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Ministr dopravy Martin Kupka zavítal do Mladé Boleslavi. Blíží se zahájení několika dopravních staveb

Ministr dopravy Martin Kupka v pátek 24.února zavítal do Mladé Boleslavi. Přímo na radnici vedl jednání o připravovaných velkých dopravních stavbách, které budou realizovány a financovány s pomocí státu a Středočeského kraje.

Pracovního jednání se zúčastnili i představitelé a zástupci ŘSD, Středočeského kraje, Krajské správy a údržby komunkací Středočeského kraje, měst Mladá Boleslav a Kosmonosy, Správy železnic, Policie ČR a dalších institucí.

Už na jaře odstartuje výstavba přímé větve na mimoúrovňové křižovatce Bezděčín

Na jednání mimo jiné zaznělo, že již letos letos na jaře začne výstavba přímé větve na mimoúrovňové křižovatce Bezděčín (exit 39), která umožní přímé napojení z dálnice D10 ve směru od Prahy na silnici I/16 směrem na Mělník a I/38 směrem na Nymburk. Dojde tak k odstranění složitých závleků v prostoru stávající křižovatky. V ideálním případě by se mohla tato stavba stihnout do září 2023, aby byla hotova před zahájením řepné kampaně.

Mezi další důležité investice patří výstavba mimoúrovňové křižovatky nad dálnicí D10 u Kosmonos

Zásadními stavbami, které ovlivní dopravu v Mladé Boleslavi i přilehlém regionu, bude výstavba mimoúrovňové křižovatky nad dálnicí D10 u Kosmonos (která by mohla začít již v polovině letošního roku a v ideálním případě skončit do konce roku 2024) a navazující stavbou třípruhové přeložky silnice I/16 od MÚK Kosmonosy k Martinovicím, která by se mohla začít stavět v roce 2025. Právě tyto stavby, které kromě jiného umožní dopravu po další připravované komunikaci do průmyslové zóny Plazy, výrazně ulehčí celé oblasti i městu Mladá Boleslav.

Na jaře 2024 by mělo začít rozšíření třídy V. Klementa

Předmětem schůzky bylo předání informací, úkolů a koordinací více institucí na dalších důležitých dopravních stavbách na Mladoboleslavsku. Mezi těmi stěžejními přímo pro Mladou Boleslavi je i dlouho plánované rozšíření třídy V. Klementa, které by podle současných výhledů mělo začít na jaře 2024.
Jednotlivým stavbám se budeme v průběhu dalších měsíců věnovat podrobněji v samostatných zprávách.

Foto: MB-NET.CZ

About Author