RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mezi Chrástem a Bezděčínem bude uzavírka. Vybudování cyklostezky předchází ukládání vodovodního potrubí

V Mladé Boleslavi se bude pokračovat s výstavbou cyklostezky mezi Chrástem a Bezděčínem. Kvůli stavebním pracím při ukládání vodovodního potrubí bude mezi těmito příměstskými částmi od 13. do 31. května úplná uzavírka. Objízdná trasa povede ulicemi Vinecká a Nádražní. Městská hromadná doprava bude po tuto dobu mírně ovlivněna. Tyto změny se týkají linek 40, 41 a 42.

Linka 40 bude vedena po stávající trase až do zastávky Bezděčín, kde se autobus otočí a sjede do zastávky Podolec. Odtud vyjede dle jízdního řádu pro zastávku Pod Hradem a bude pokračovat po běžné trase linky 40. Linka 41 skončí v zastávce Bezděčín, kde vyčká do času odjezdu zpáteční spoje. Linka 42 bude vedena do zastávky Čejetičky, most: v prostoru za mostem se otočí a pojede do Bezděčína přes Podolec (zpoždění spoje do 8 minut).  Mezi Saharou, Chrástem a autobusovým stanovištěm u Bondy bude v čase provozu linek 40 a 41 jezdit náhradní linka označena X40.

Nový cyklochodník chce město vybudovat s pomocí evropských dotací a zajistit tak bezpečný pohyb chodců a cyklistů podél zhruba kilometrového úseku frekventované silnice. Tento projekt propojí obytnou čtvrť v Bezděčíně s kruhovou křižovatkou u Chrástu a naváže na již dříve vybudované cyklostezky z Hejtmánky do Bezděčína a dále přes tuto příměstskou část.

About Author