RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

FOTO: Krupobití, přívalové srážky a poryvy větru na Mladoboleslavsku – hasiči měli hodně práce

Silné bouřky se v pátek odpoledne přihnaly také na Mladoboleslavsku a hasiči se několik hodin nezastavili. V přívalových srážkách mohlo během bouřek napršet kolem 50 milimetrů a nebezpečí představovaly také kroupy.

„Profesionální i dobrovolní hasiči z okresu Mladá Boleslav zasahovali u několika popadaných stromů, zhruba desetkrát čerpali vodu, odstraňovali bahno z kolejí a řešili i další krizové stavy,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

V Kosmonosích voda zaplavila příjezdovou rampu a téměř okamžitě tu byl metr vody. Hasiči na místě zasahovali pomocí čerpadla. Dále pomáhali v ulici Zahradní, kde lidé měli vytopené sklepy. Vodní laguna se vytvořila rovněž na Bradleci a snad metr vody byl velmi rychle v Mladé Boelslavi za domem v ulici Palackého.

Hasiči dále čerpali vodu na chodbě v ulici Na Radouči, stejně jako v ulici Krátká. Problémy působila i valící se voda z kanalizací v ulicích Laurinova a Dukelská a v neposlední řadě byl vytopen nízkoprahový klub v Erbenově ulici. „Vyléváme vodu kbelíky. Uvítáme jakoukoliv pomoc ve formě zapůjčení vysoušečů,“ sdělil Radan Žemlička, vedoucí služby pro děti. Kontakt: Radan Žemlička, 775 560 507.

V okolí Štěpánky musí dbát lidé zvýšené opatrnosti, protože z břehů se vylila říčka Klenice.

Foto: JSDH Mladá Boleslav / MP Mladá Boleslav

About Author