RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Gymnázium Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi slaví 120 let od otevření budovy

Na svatého Václava uplynulo 120 let od otevření budovy čísla popisného 211 v Palackého ulici, v níž dnes sídlí Gymnázium Dr. Josefa Pekaře. Škola si toto výročí připomíná počátkem listopadu, kdy tomu je přesně 30 let od propůjčení čestného pojmenování po historikovi Josefu Pekařovi. Už 1. listopadu se uskuteční premiéra dokumentu o historii budovy.

Hlavní body programu se chystají na 9. až 11. listopadu. Ve čtvrtek 9. 11. se uskuteční od 16 hodin vernisáž výstavy výtvarných prací současných i bývalých žáků gymnázia. Velká část děl se inspiruje školní budovou. Chybět ale nebude průřez další studentskou tvorbou, mj. maturitních prací z výtvarné výchovy či almanachů literárních, ale též výtvarných počinů.

V následujících dvou dnech pak škola ožije, otevře své dveře veřejnosti. Učebny zaplní stánky předmětových komisí, u nichž budete moci porovnat podobu výuky před 120 lety a v současnosti. Řada výstavek představí historické pomůcky, scházet nebudou kvízy, které si budete moci vyzkoušet. Přístupná bude i výstava výtvarných děl a počítá se i s reprízováním dokumentu o školní budově.

V pátek v 15:50 se uskuteční křest publikace, která v textové části i v bohatém obrazovém doprovodu shrnuje dějiny výstavby školní budovy a její následné proměny až po současnost. Hned nato, v 16:30, začíná „galakoncert“, který se ponese ve znamení 40 let sbormistrovské činnosti Zdeňky Kuhnové u pěveckého sboru Lyra. Celá tíha programu ovšem nebude ležet pouze na bedrech současných a bývalých členů Lyry, zapojí se i dramatický kroužek, studentský orchestr a mnozí další.

foto: energy-benefit.cz

About Author