RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

FOTO: Škoda Auto představila v Berlíně druhou generaci modelu Škoda Kodiaq

Škoda Auto odhalila druhou generaci oblíbeného SUV Škoda Kodiaq. Před zraky 300 zástupců mezinárodních médií předseda představenstva společnosti Škoda Auto Klaus Zellmer a členové představenstva Martin Jahn a Johannes Neft představili novou podobu vozu, který odstartoval úspěšnou SUV ofenzivu značky.

Nová generace vozu Škoda Kodiaq se může oproti předchůdci pochlubit svalnatějším a působivějším vzhledem. Do délky narostla o 6 centimetrů, díky čemuž nabízí více prostoru pro cestující a zavazadla. Celková délka činí 4 758 milimetrů, přičemž se zvětšil také objem zavazadlového prostoru: u pětimístné varianty až na 910 litrů. Vylepšenou aerodynamiku dokazuje součinitel odporu vzduchu cx s hodnotou pouze 0,282.

Design SUV podtrhuje nově tvarovaná kapota s přepracovaným logem Škoda a výraznou šestihrannou mřížkou chladiče. Klíčovým prvkem jsou na přání dodávané Matrix-LED přední světlomety druhé generace, které vrhají jasnější a prokreslenější světlo a jejichž 36 samostatných světelných segmentů vytváří pro značku charakteristickou „čtyřokou“ příď.

Interiér: volič převodovky na sloupku řízení

Ústředním prvkem vnitřku vozu je volně uložená 13palcová obrazovka infotainmentu doplněná 10palcovým virtuálním kokpitem a na přání dodávaným head-up displejem. Pod obrazovkou infotainmentu jsou umístěny nové multifunkční ovladače (Smart Dials) – tři multifunkční otočná a stlačitelná tlačítka s integrovanými digitálními displeji. Tyto ovladače zjednodušují přístup k různým funkcím vozidla a kombinují haptickou zpětnou vazbu s digitálními informacemi.

Motory: poprvé i jako plug-in hybrid

Oblíbené SUV bude poprvé k dispozici i jako Kodiaq iV, který se může pochlubit plug-in hybridním pohonným ústrojím. S kombinovaným výkonem 204 koní slibuje plně elektrický dojezd přes sto kilometrů v cyklu WLTP. Poprvé se Kodiaq setkává také s mild-hybridní technikou, kterou disponuje model 1,5 TSI o výkonu 150 koní. Nabídku motorů doplňuje benzinový motor 2,0 TSI a dva diesely 2,0 TDI s výkonem 150, respektive 193 koní. Všechny agregáty jsou spřaženy s automatickou převodovkou DSG a nejvyšší benzinové a naftové varianty standardně disponují pohonem všech kol.

Bezpečnost: asistenční armáda připravena

Škoda Kodiaq ve své druhé generaci nabízí řidiči řadu vyspělých asistenčních systémů, které zvyšují bezpečnost a komfort. Asistent pro odbočování pomáhá předcházet kolizím v křižovatkách a parkování na dálku umožňuje parkování prostřednictvím aplikace. S funkcí uložený parkovací manévr si vozidlo zapamatuje až pět parkovacích manévrů a provádí je pak je automaticky nebo se nechá navádět prostřednictvím aplikace.

Konektivita: aktualizace vzduchem

Nové SUV je neustále online a nabízí řadu mobilních služeb a aplikací pro infotainment. Displeje jsou ve vozu tři: 10palcový virtuální kokpit, až 13palcová středová obrazovka infotainmentu a nově také head-up displej. Vůz je vybaven čtyřmi porty USB-C s výkonem 45 wattů pro rychlé nabíjení mobilních zařízení. Novinkou je vylepšené bezdrátové nabíjení, které výkonem 15 wattů umožňuje indukčně nabíjet dva chytré telefony současně.

About Author