RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Fotbalová Mladá Boleslav chce útočit na evropské poháry – představila nové dresy

Mladá Boleslav představila nové dresy a spolupráci se značkou Puma. Nadcházející ročník vyhlíží klub s optimismem. „Doplnění mužstva a související činnost v klubu směřujeme k tomu, aby se tým dostal do evropského poháru. Zvu všechny fanoušky, aby nás přišli v našem úsilí podpořit, jsou pro nás důležití,“ vyhlásil sebevědomě útok na evropské poháry David Trunda.

V porovnání s předchozí sezónou byly v letošním létě kádrové změny nečekaně početné. V prvoligovém mužstvu pro nadcházející sezónu už nejsou Milan Škoda, Jiří Skalák, Samuel Dancák, Denis Donát, Vojtěch Stránský, Denis Darmovzal, Ladislav Krobot, Radek Látal, Antonín Vaníček, Ubong Mosese Ekpai, Michal Tomič. Naopak nováčky jsou Dominik Kostka, Florent Gregoire Poulolo, Abdullah Yusuf Helal, Ladislav Kodad, Matěj Pulkrab, Andrej Kadlec, Matouš Trmal, Benson Sakala, Mykola Yarosh, Tomáš Král. Neméně důležitou změnou je nový hlavní trenér Marek Kulič místo Pavla Hoftycha, jenž se posunul na místo sportovního manažera klubu.

„V letní přípravě jsme trochu změnili náš herní styl. Chceme hrát útočněji, aby se to líbilo divákům a chodili v co největším počtu. Jsem spokojený, že jsme přípravu zvládli bez zranění,“ uvedl trenér FK Mladá Boleslav Marek Kulič a veřejně poděkoval klubovému vedení za přivedené posily, s nimiž vyjádřil spokojenost. „V kabině panuje před ligovým startem zdravá nervozita a tak by to mělo být. Přípravu jsme odmakali a věřím, že budeme úspěšní. Posily zapadly do týmu dobře a podle mého dojmu je kabina zdravá. Věřím, že jsme nachystaní dobře a všichni chceme hrát na špici ligové tabulky,“ uvedl kapitán prvoligového mužstva Marek Matějovský. Na dotaz, jaký má se současným trenérem, se kterým hrával, vztah, odpověděl: „Oba víme, co od druhého můžeme čekat, a oba chceme, aby náš tým byl úspěšný.“ A vtipně podotknul, že trenérů, s kterými ve své kariéře hrál, přibývá.

„Děkuji jménem klubu všem našim partnerům a věřím, že nastávající sezóna bude úspěšná,“ dodal David Trunda.

Boleslav vstoupí do nového ročníku Fortuna ligy nedělním zápasem proti Jablonci, výkop bude v 15 hodin. Ve druhém kole přivítá opět na domácím hřišti Liberec a hrát se bude rovněž v neděli od 15 hodin.

About Author