RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Dopravní nehody i požáry – taková byla silvestrovská noc na Mladoboleslavsku

Česko oslavilo příchod nového roku. Silvestrovskou noc mohou hasiči na Mladoboleslavsku hodnotit jako jednu z těch klidnějších, ačkoliv k několika zásahům vyjíždět museli.

V Bakově nad Jizerou se jednalo o požár odpadu, přímo v Mladé Boleslavi zasahovali hasiči u požáru kontejneru a v Benátkách nad Jizerou pak společně s policisty a záchranáři u dopravní nehody. Řidička havarovala s dvěma pasažéry, když spěchala na oslavu příchodu nového roku do Jilemnice. Skončila v nemocnici v Mladé Boleslavi. K další dopravní nehodě spěchaly záchranné složky po jedné hodině do Bělé pod Bezdězem.

Také posílené hlídky strážníků v Mladé Boleslavi dohlížely nad bezpečností osob a majetku. „Zejména od 23,30 hodin jsme se zaměřili na místa, kde se schází nejvíce oslavujících občanů (Staroměstské náměstí, náměstí Republiky, okolí obchodního domu Kaufland a okolí obchodního domu Bondy). Na Staroměstském náměstí byl zjištěn silně podnapilý devětatřicetiletý občan polské národnosti, který nereagoval na žádné podněty, proto byla na místo přivolána RZS, která jej převezla do nemocnice,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Při následných kontrolách po celém městě včetně autobusového a obou vlakových nádraží již hlídky nezjistily žádné závažnější porušení zákona.

Silvestrovské oslavy již podruhé zastínila pokračující pandemie covidu-19. Pravidla platná pro silvestr schválila vláda s účinností již od 29. prosince a budou platit do 2. ledna.

About Author