RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Agresivní cestující v Mladé Boleslavi napadli řidiče autobusu městské hromadné dopravy

Agresivní skupinu cestujících, kteří v Mladé Boleslavi na zastávce Na Radouči napadli řidiče autobusu městské hromadné dopravy, museli v sobotu 13. dubna v podvečer pacifikovat strážníci mladoboleslavské Městské policie ve spolupráci s Policií České republiky a Záchrannou službou.

Pětice výtržníků nastoupila do autobusu MHD v zastávce Hlavní nádraží a od počátku se chovali nepřístojně, když obtěžovali ostatní cestující a řidiče. Ten se je pokusil v zastávce Na Radouči z autobusu vykázat, ale dva muži z této skupiny jej surově napadli. Jednalo se o muže polské národnosti a muže české národnosti, který o sobě tvrdil, že si odseděl osm let.

Konflikt vyvrcholil mimo autobus MHD v prostoru autobusové zastávky. Hlídka po oznámení občanů na místě zjistila dvě skupiny, které na sebe pokřikovaly, ale k fyzickému napadání již nedocházelo. V jedné skupině byli agresoři, čtyři muži a jedna žena, z nichž dva předtím brutálně napadli řidiče autobusu a v druhé slupině byli občané, kteří jej bránili. Hlídka obě skupiny oddělila a vyzvala ke klidu. Následně přijela i hlídka policie ČR a druhá hlídka strážníků a následně i další hlídka Policie ČR.

Policie České republiky si věc převzala a věc dále šetřila v rámci svých kompetencí. Agresor české národnosti však pokračoval ve výtržnostech a poškodil izolaci přilehlého panelového domu. Jeden ze strážníků jej musel za pomoci hmatů a chvatů zpacifikovat a policista mu následně musel nasadit služební pouta.

Zdroj/foto: mb-net.cz

About Author