RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Škoda po požáru skladovací haly je předběžně odhadnuta na téměř tři miliardy korun

Od konce ledna 2022 vedli policisté prověřování v souvislosti s požárem výrobní a skladovací haly na Mladoboleslavsku. Jeho součástí bylo také odborné vyjádření k možné příčině požáru vypracované vyšetřovatelem HZS Středočeského kraje, na jehož základě by bylo možné objektivně určit příčinu a případné možné zavinění konkrétní osobou.

„Na základě tohoto odborného vyjádření, ale i dalších šetření, která kriminalisté souběžné prováděli, vznesli v těchto dnech obvinění proti konkrétní osobě, a to proti 35letému muži z Českolipska, z trestného činu obecného ohrožení podle § 272 odst. 1, 2, písm. c) trestního zákoníku. Muž je podezřelý z toho, že založil požár v místě, kde byly dlouhodobě uskladněny dřevěné palety, kdy se plameny rozšířily i na vedlejší výrobní a skladovací halu, kterou požár zcela zničil. Vyšetřování je proti obviněnému vedeno vazebně, a to z důvodu § 67a) trestního řádu, aby se nevyhýbal trestnímu stíhání,“ informovala novináře policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Škoda, kterou měl svým jednáním způsobit, byla vyčíslena na bezmála tři miliardy korun. Z tohoto důvodu vedou vyšetřování případu kriminalisté Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.

Trestní zákoník vymezuje za úmyslný trestný čin obecného ohrožení, při kterém byla způsobena škoda velkého rozsahu, v případě odsouzení trest odnětí svobody na osm až patnáct let.

About Author