RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Zloději v Bojeticích ukradli zahradní traktor, sekačku a další věci za 90 tisíc

Mladoboleslavští kriminalisté minulý týden zahájili trestní stíhání 37letého a 33letého muže, které obvinili z pokračujícího přečinu krádeže spáchané ve spolupachatelství. Vzhledem k tomu, že oba byli za takový čin v posledních letech potrestáni nebo odsouzeni, může jim nyní být uložen trest odnětí svobody až na 3 roky.

„Muži měli společně v přesně nezjištěné době od října do prosince 2021 přestříhat plot na pozemku v obci Bojetice, následně vypáčit dveře do stavebního kontejneru a tam odcizit malý zahradní traktor v hodnotě 55 tisíc korun, benzinovou sekačku v hodnotě 18 tisíc korun, několik kanystrů plných benzinu- každý o objemu 5 litrů a další nářadí. To vše v celkové hodnotě 90 tisíc korun,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

33letého muže kriminalisté dále viní z další krádeže, které se měl dopustit sám, a to 24. listopadu 2021. V té době měl přestřihnout jistící drát a vloupat se do jedné společnosti v obci Lipník, kde si měl následně odnést 16 kusů kovových plotových sloupků v hodnotě 16 tisíc korun a k tomu ještě odtlačit přívěsný vozík za automobil v hodnotě 30 tisíc korun, na kterém bylo naloženo hliníkové pojezdové lešení v hodnotě 50 tisíc korun.

„Oba muži tak svým protiprávním jednáním způsobili nemalou škodu a hlavně takto konali opakovaně, ač byli v předchozích 3 letech za obdobný čin potrestáni. Nyní v případě prokázání viny a odsouzení mohou oba skončit ve vězení na 6 měsíců až na 3 roky,“ dodala Barbora Schneeweissová.

About Author