RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Zloděj v Mladé Boleslavi ukradl mobilní telefon a kumpánkám odeslal 226 tisíc korun

Dvojice žen a jeden muž si v minulém týdnu vyslechli obvinění ze strany mladoboleslavských kriminalistů. Teď mohou skončit ve vězení na několik let. K celé události došlo již na konci srpna minulého roku v nočních hodinách. Devětatřicetiletý muž oslavoval s přáteli v jedné z restaurací v Mladé Boleslavi, když odcházel domů, ovlivněn alkoholem, byl na ulici okraden neznámým mužem o mobilní telefon.

„Obviněnému 36letému muži se prostřednictvím mobilního telefonu podařilo dostat do internetového bankovnictví poškozeného, ze kterého následně v několika platbách odeslal celkem 226 tisíc korun, a to na dva účty. Jeden účet patřil obviněné 29leté ženě a druhý taktéž obviněné 38leté ženě. Obě ženy pak provedly výběry dle instrukcí za domluvenou úplatu,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Mladoboleslavští kriminalisté zahájili trestní stíhání proti 36letému muži, kterého obvinili ze zločinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a z přečinu krádeže, za což mu hrozí až 8letý trest odnětí svobody. „Obě ženy kriminalisté obvinili ze spáchání zločinu legalizace výnosů z trestné činnosti, za což oběma hrozí až 6letý trest,“ dodala Barbora Schneeweissová.

About Author