RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Zloděj se v Mladé Boleslavi zaměřil na nářadí a sportovní potřeby – hrozí mu tři roky vězení  

Před týdnem kriminalisté obvinili 29letého muže z Mladé Boleslavi, a to z přečinu krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Trestné činnosti se měl dopouštět již v roce 2018 – 2020.

Podle kriminalistů má na svědomí vniknutí na pozemek v zahrádkářské kolonii v Kosmonosích a v Mladé Boleslavi, kde se měl násilím dostat do několika chatek nebo kůlen u zahrádek. Na několika místech poškodil část oplocení, vypáčit dveře od kůlny/chaty a zde odcizil věci jako například motorovou pilu, elektrické nůžky na křoví, sekačku a další pracovní náčiní, ale i dětskou trampolínu. Majitelům tak způsobil škodu ve výši asi 30 tisíc korun.

O několik měsíců později se měl zaměřit a vloupat do několika sklepních kójí v Mladé Boleslavi, ze kterých byly odcizeny věci v hodnotě 13 tisíc korun, zejména se jednalo o dva snowboardy, sjezdové lyže a dvoje boty na snowboard.

Jak uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová, v případě prokázání viny a pravomocného odsouzení, může obviněný muž skončit až na 3 roky ve vězení.

FOTO: ILUSTRAČNÍ

About Author