RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Žena z Mladoboleslavska přišla o 85 tisíc, když na bazarovém portále chtěla prodat džíny za 250 korun

O tom, jak lehce může být člověk podveden a okraden přesvědčila i 20letá žena z Mladoboleslavska, která na bazarovém portále chtěla prodat džíny za 250 korun, informovala o tom mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

„Poškozená na bazarovém portále zboží vystavila a na inzerát se jí zanedlouho ozvala neznámá osoba, která chtěla vystavené džíny zakoupit. O tom, že má někdo o džíny zájem se poškozená dozvěděla z emailu, kde byly uvedeny i pokyny, jak má dále k úspěšnému dokončení obchodu postupovat. Poté přišel další email, kde byla poškozená upomenuta, že objednávku nezaplatila. V tu chvíli asi poškozené nedošlo, že ona, jakožto prodávající nic platit nemá a na uvedeném odkaze vyplnila údaje ke své platební kartě. Ve chvíli, kdy své údaje vyplnila a chtěla to kupujícímu oznámit zjistila, že profil dané osoby je zrušený a zmizela i veškerá komunikace mezi nimi. Místo menšího výdělku přišla žena o 85 tisíc korun, které jí z účtu byly strženy ve dvou platbách. Poté poškozená celou věc oznámila své bance, aby jí zablokovali účet a následně i mladoboleslavským policistům, kteří nyní po pachateli pátrají,“ řekla k případu Barbora Schneeweissová.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a podvodu. V případě dopadení pachateli hrozí až 2letý trest odnětí svobody.

Pokud vy prodáváte jakékoliv zboží na internetovém či bazarovém portále, musí vám zaplatit druhá strana, tedy kupující. Nikdy proto nevyplňujte údaje z vaší platební karty, pokud vás kupující kontaktuje nebo zašle odkaz, kde údaje máte vyplnit. S největší pravděpodobností se jedná o dalšího podvodníka, který má své kroky velmi dobře naplánované a má jediný cíl…. okrást vás!

About Author