RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Žena z Benátek prodávala helmu na internetu, ale místo výdělku přišla o 383 tisíc korun

O tom, že podvodníci jsou na internetu stále více vynalézavější a jejich techniky propracovanější, se přesvědčila 38letá žena z Benátek nad Jizerou. Ta na jednom bazarovém portálu chtěla prodat dětskou helmu za částku 200 korun, místo toho přišla o velké množství peněz.

„Ženě z Benátek se ozvala zájemkyně vystupující pod falešným ženským jménem s tím, že má o koupi helmy zájem a ráda by za zboží zaplatila předem. Poškozené ženě pak tato osoba poslala odkaz na internetové stránky, které na první pohled vypadaly jako stránky přepravní firmy. Na stránkách bylo po poškozené ženě, ač sama byla prodávající a ne kupující, vyžádáno vyplnění veškerých údajů z platební karty a následně potvrzení kódu v SMS zprávě. Poté byla žena ještě emailem vyzvána k vyplnění dalších informací, které taktéž poskytla. Hned druhý den poškozená zjistila, že jí někdo z účtu odčerpal finanční prostředky, kdy se jednalo celkem o 11 transakcí v celkové výši 383 tisíc korun. Místo výdělku 200 korun za dětskou helmu, tak žena přišla o 383 tisíc korun,“ uvedla tisková mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Celou věc poškozená nahlásila včerejšího dne na policii a policisté nyní případ šetří. Zároveň zahájili úkony trestního řízení na neznámého pachatele pro přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a přečinu podvodu. V případě dopadení pachatele za toto jednání hrozí až 8letý trest odnětí svobody.

About Author