RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Zaměstnanci Škody Auto se mohou těšit na prémii, výplata se tak vyšplhá na 100 tisíc

Skvělá zpráva pro zaměstnance Škoda Auto! Před Vánocemi obdrží mimořádnou částku, která má být solidární kompenzací současných zvýšených nákladů a rostoucích cen, jako první o tom informoval iDNES.

„Zaměstnanci získají solidární kompenzaci ve výši 25 tisíc korun ve vyúčtování mzdy za měsíc listopad,“ řekl předseda Podnikové rady Odborů KOVO a místopředseda dozorčí rady Škoda Auto Jaroslav Povšík.
Jedná se o vyšší částku než loni. Zaměstnanci tehdy dostali prémii 2 000 korun a 2 000 bodů do cafeterie.

Částku 25 tisíc korun dostanou všichni tarifní zaměstnanci, kteří ve Škoda Auto pracují k 30. listopadu a za letošek odpracovali alespoň 37,5 hodiny, tedy pouhý jeden týden. Peníze obdrží společně s druhou polovinou fixního bonusu, kterou dostávají pravidelně před Vánoci. Ta činí průměrně kolem 30 tisíc korun hrubého. Zaměstnance tak čeká výplata v průměru téměř 100 tisíc korun hrubého.

Z této sumy ale zaměstnancům Škody stát vezme daň a povinné pojištění kolem 25 tisíc korun, další odvody státu odvede z každé výplaty firma Škoda.

Tím ale podpora pro zaměstnance před Vánoci nekončí. S cílem dále podpořit využívání Cafeterie Benefitů ŠKODA bude každému zaměstnanci jednorázově připsáno 5 000 bodů na konto v Cafeterii. Částka do benefitů se nedaní.

foto: Škoda Auto