RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Zajímavá praktika podvodnice z Benátek nad Jizerou- zásilky vracela bez části obsahu

Policisté z Benátek nad Jizerou šetřili od srpna roku 2021 neobvyklý případ nevyzvednutých zásilek. V té době si neznámá osoba ve 13 případech objednala zásilky na stejnou výdejnu, ale vždy pod smyšlenými jmény, emaily a telefonními čísly. Zásilky se pak vracely zpět obchodníkům jako nevyzvednuté. Co bylo ale ještě zajímavější bylo to, že ze zásilek vždy zmizela část jejich obsahu.

Policisté koncem února sdělili podezření 31leté ženě, která toto jednání má mít na svědomí. Žena se policistům přiznala, že si vždy na stejnou pobočku pro výdej zboží nechala zaslat dohromady 13 balíčků, ze kterých vždy část zboží vybrala, balík pak zabalila do původního stavu a když si delší dobu balík nikdo nevyzvedl, byl vrácen zpět obchodníkovi. Ale s polovinou obsahu.

Žena si takto z balíčků vybrala zboží v hodnotě téměř 15 tisíc korun. Jednalo se například o kabelku, stavebnice, parfémy, oblečení nebo hračky.

31letá žena policistům své jednání přiznala a zároveň uvedla, že jednala zkratovitě a neví proč to celé vlastně dělala, nikdy v minulosti se žádného protiprávního jednání nedopustila. Způsobenou škodu již také uhradila

Policisté ženě sdělili podezření z přečinu podvodu a v případě prokázání viny a odsouzení jí hrozí až 2letý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

About Author