RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Z pracoviště v Benátkách nad Jizerou uprchl vězeň. Stačil ukrást auto, ale poté byl dopaden

Jen hodinu svobody si užil vězeň, který uprchnul z nestřeženého pracoviště v Benátkách nad Jizerou. Policistům se velmi rychle podařilo muže vypátrat, i tak toho ale za hodinu stihnul celkem dost.

„Během takto krátké doby stihnul z Benátek nad Jizerou odcizit osobní vozidlo, kterým se vydal směrem na Prahu. Nejen že vozidlo odcizil, ale i řídil s platným zákazem všech motorových vozidel, který má až do ledna roku 2023. Navíc se stihnul na cestu posilnit alkoholem a za volant usedl s hodnotami 1,4 promile alkoholu v dechu. Policisté muže vypátrali, zastavili na dálnici D10 a následně muž putoval zpátky do věznice v Jiřicích, kde si odpykává trest,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Na své konto si muž ještě připsal 3 trestné činy, které na svobodě spáchal, proto policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neoprávněné užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Nyní mu hrozí, že ve vězení zůstané o 5 let déle.