RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Výstavba volnočasového areálu Betonárka Radouč vstoupila do další fáze

V sousedství pumptracku na Radouči, který byl otevřen před rokem, začala výstavba další části budoucího volnočasového areálu Betonárka Radouč. Aktuálně zde vzniká moderní skate plaza, která z části skateboardistům simuluje ulici, její další částí pak bude betonová vana, takzvaný pool. Jde o nejmodernější typ skateparku, který nabídne i oblíbené překážky, nejrůznější zábradlí, schody, kovové hrany a podobně.

„Chceme tu vytvořit volnočasový areál pro široké spektrum lidí. Jsem rád, že se nám letos podařilo nalézt v rozpočtu více než dvacet milionů korun, abychom mohli navázat na loňskou výstavbu pumptacku, který je mimochodem hojně využíván dětmi všech věkových kategorií. Aktuálně tu vzniká betonová vana pro skateboarding, která je skutečně velkoryse pojatá,“ uvedl první náměstek primátora Jiří Bouška, který si přišel stavbu prohlédnout. Vysvětlil také, že v další etapě je v plánu ještě jedna betonová vana, která bude ovšem zastřešená tak, aby ji bylo možné využívat i za nepříznivého počasí.

„Do budoucna bychom chtěli vybudovat pro uživatele také kvalitnější zázemí, v plánu jsou i dětská hřiště, workout, parkourové hřiště… Zkrátka tu chceme nabídnout široké spektrum využití především pro obyvatele nedalekého a velmi početného severního sídliště,“ řekl náměstek Bouška.

Pokud vše půjde podle plánu, právě vznikající etapa by měla být hotová do konce letošního roku.

Areál bývalé betonárky v severní části města má rozlohu zhruba čtyři kilometry čtvereční. Město z něj postupně buduje oblast se sportovní a odpočinkovou zónou s návazností na rekreační využití přírodní památky Radouč.

ZDROJ/FOTO: mb-net.cz

About Author