RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Vyjádření policie k případům znásilnění v Mladé Boleslavi

Mladoboleslavští policisté na sociálních sítích zaznamenali šíření zprávy o astronomickém počtu znásilnění, ke kterým má docházet na veřejných místech v okrese Mladá Boleslav. Pisatel varuje ženy a dívky před násilníky, kteří se pohybují po Mladé Boleslavi a znásilňují ženy.

„Kriminalisté v Mladé Boleslavi od začátku letošního roku šetřili 6 případů znásilnění, kdy u 3 z nich v průběhu prověřování zjistili, že k nim nedošlo. Další 2 případy se odehrály v domácím prostředí mezi osobami, které se vzájemně znaly, a 1 případ se stal skutečně na veřejně přístupném místě v Mladé Boleslavi. Tam 30letý muž poškozenou povalil do trávy a i přes její odpor jí líbal, osahával na intimních partiích a násilím jí bránil odejít. Poškozená se aktivně bránila a křičela, proto svého jednání násilník později zanechal. Policisté muže rychle dopadli, obvinili jej z přečinu znásilnění a pachatel skončil ve vězení. Touto cestou bychom chtěli uklidit veřejnost, především pak ženy, že na území Mladé Boleslavi rozhodně nedochází, k takové trestné činnosti, kterou muž na sociálních sítích popisuje. Žádáme všechny, aby si zprávy podobného typu nejprve dobře ověřili na věrohodných místech a nesdíleli smyšlené a lživé příspěvky,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Mladoboleslavští kriminalisté v souvislosti s tímto případem začali celou věc a příspěvek na sociálních sítích prověřovat jako šíření poplašné zprávy.

About Author