RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Video: Zásahová jednotka musela v Bezně zakročit proti muži s nožem

Policisté zasahovali 4. ledna v Bezně na Mladoboleslavsku, kde docházelo k rušení nočního klidu. Na místo byly vyslány také další hlídky obvodního oddělení a prvosledové hlídky, protože muž na zasahující policisty vytáhnul dva nože, kterými je začal ohrožovat a vykřikovat, že je zabije.

„Osmatřicetiletý muž nejen že na zasahující policisty vytáhnul nože, ale odmítal s nimi jakkoliv komunikovat a cokoliv řešit. Následně se zabarikádoval v bytě. Vzhledem ke všem okolnostem a skutečnostem, kdy 38letý muž svým jednáním bezprostředně ohrožoval vlastní život a zdraví a i zdraví zasahujících policistů, byla na místo vyslána i středočeská zásahová jednotka. I přes dlouhé vyjednávání ze strany vyjednavače zásahové jednotky a opakované výzvy, aby muž z bytu vyšel, výzev neuposlechl, proto policisté do bytu násilně vnikli a použili donucovací prostředky, hmaty a chvaty a muže zadrželi,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Kriminalisté 38letému muži sdělili podezření ze spáchání přečinu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a celou věc zpracovali ve zkráceném přípravném řízení. Muž následně stanul před soudem a odešel s podmíněným trestem.

About Author