RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

VIDEO: Nebezpečné ujíždění 36letého muže zastavily až výstřely

V brzkých ranních hodinách, v neděli 29. ledna 2023, konkrétně v půl 5 ráno, prováděli policisté z Oddělení hlídkové služby Mladá Boleslav hlídkovou činnost. V Havlíčkově ulici si následně všimli jedoucího vozidla Citroen, jehož řidiče se po chvíli rozhodli zastavit a zkontrolovat. Policisté dali řidiči znamení k zastavení vozidla, a to světelným výstražným znamením a zároveň nápisem STOP. Řidič ale na výzvy k zastavení nereagoval, naopak svou jízdu zrychlil a začal policistům ujíždět.

„Ani na opakované zvukové výstražné znamení a opakované výzvy policitou přes megafon řidič nereagoval a ve vysoké rychlosti ujížděl dál. V obci jel i rychlostí více jak 120 km/h a svou bezohlednou a rychlou jízdou ohrožoval další účastníky silničního provozu. Neustále přejížděl ze svého jízdního pruhu do protisměru a ve vysoké rychlosti předjel i linkový autobus, aniž by měl rozhled do protisměru,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Bezohlednou jízdou ohrožoval po celou dobu další účastníky silničního provozu a také hrozilo, že při své zběsilé jízdě někoho srazí nebo nabourá. Ani na opakované výzvy řidič nereagoval, a to ani ve chvíli, kdy policisté opakovaně řidiče vyzvali k zastavení vozidla, jinak bude použita služební zbraň.

„Vzhledem k tomu, že policisté věděli, že se ve vozidle řidič nachází sám a zastavit nehodlal, rozhodli se použít dle zákona služební zbrań a jeden z policistů na vozidlo několikrát vystřelil, do prostor zadního kola. I přesto, že policista zasáhl levou pneumatiku a ta se vypustila, řidič i takto pokračoval v jízdě dál, to už ale daleko neujel. Policisté v réto chvíli najeli vedle řidiče a za použití donucovacího prostředku, hrozby namířenou střelnou zbraní, mířili na řidiče, který až v tuto chvíli zastavil. Řidič kladl odpor i při vystupování z vozidla, proto policisté použili další donucovací prostředky, hmaty a chvaty a muže svedli k zemi, kde mu přiložili pouta a na místě ho zadrželi,“ uvedla dále Barbora Schneeweissová.

36letý řidič je pro policisty už poměrně „známou firmou“. Má několik zákazů řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2027, poměrně bohatou trestní minulost, a teprve v září opustil brány věznice, kde si odpykával trest za maření výkonu úředního rozhodnutí.

Policisté u zadrženého muže provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. Pozitivně vyšla ale druhá zkouška na jiné návykové látky, která ukázala pozitivní výsledek na Amfetamin/Metamfetamin.

Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vakázání mu nyní hrozí až 2 roky trestu odnětí svobody.

About Author