RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Vánoční výzdoba v ohrožení! Některá města ji plánují omezit. Jaká je situace v Mladé Boleslavi?

Vánoce se nezadržitelně blíží a vánoční výzdoba je letos v mnoha městech v ohrožení. Může za to růst cen energií. Některá města už přiznala, že šetření se dotkne právě i vánoční výzdoby. Mladoboleslavská radnice v tuto chvíli o šetření na Vánoce neuvažuje. Má totiž energii nakoupenou dopředu a cenu zafixovanou, letošní zdražování by se tak nemělo ve výdajích projevit.

„Ceny jsou opravdu do 1.1.2023 zafixované a tak se nyní zabýváme otázkou, zda budeme nové ceny soutěžit hned po novém roce, nebo budeme určitou chvíli využívat ceny plovoucí,“ uvedl náměstek primátora Daniel Marek.

Vše tedy zatím směřuje k tomu, že Mladá Boleslav žádné omezení zavádět nemusí, případně bude výzdoba jen o něco skromnější. „Přál bych si, abych mohl všechny potěšit, ovšem pravdou je, že kdyby ceny energií nadále enormně rostly, budeme se muset k této otázce samozřejmě vrátit,“ říká dále Daniel Marek.

Město Mladá Boleslav se nyní snaží, aby se zdražování energií nedotklo zejména škol, či domovů důchodců. „Minimálně do konce roku ani zde rozhodně neplánujeme žádné omezení. Stejně tak neplánujeme snížení teploty vody ani v jednom z provozovaných bazénů,“ dodal Daniel Marek.

About Author