RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

V říjnu ubylo lidí bez práce i volných míst. Na Mladoboleslavsku tolik volných pozic není

Nezaměstnanost v Česku dosáhla v říjnu 3,5 procenta, zůstala tedy na stejné hodnotě jako v září. Počet uchazečů o práci se oproti předchozímu měsíci snížil o 588 na 255 792. Ubylo i nabízených volných míst, jejich počet klesl o zhruba 8700 na 297 360. Údaje v úterý zveřejnil Úřad práce ČR.

V následujících měsících nezaměstnanost podle Úřadu práce ČR kvůli útlumu sezonních prací pravděpodobně vzroste.

Zaměstnavatelé hledají pracovníky zejména ve zpracovatelském průmyslu a stavebnictví a dlouhodobě shánějí kvalifikované řemeslníky.

Nejvyšší nezaměstnanost v říjnu zůstala stejně jako v předchozím měsíci v Ústeckém kraji, kde činila 5,3 procenta, a v Moravskoslezském kraji (4,9 procenta). Naopak nejnižší nezaměstnanost je dál v Pardubickém kraji, a to 2,5 procenta.

Nejlepší situace je v okrese Praha-východ, kde bez práce bylo 1,5 procenta lidí. Naopak nejvyšší podíl nezaměstnaných eviduje Karvinsko, činí 8,2 procenta. Na jedno volné pracovní místo tam připadá skoro deset uchazečů. Naopak v okresech Praha-východ a Mladá Boleslav připadá na jednu volnou pozici jen 0,2 uchazeče. Celostátní průměr činí 0,9 uchazeče o zaměstnání na jedno volné místo.

foto: firmy.cz

About Author