RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

V Muzeu Mladoboleslavska začne nová výstava Za drahými kameny do pravěku

V Muzeu Mladoboleslavska začne nová výstava Za drahými kameny do pravěku. Archeologická a mineralogická výstava přiblíží přehled drahých kamenů a dalších nerostů používaných v období pravěku na území Českého ráje a Podkrkonoší. Slavnostní zahájení výstavy proběhne 18. ledna od 17:00. Výstava potrvá do 1. května.

Po celé pravěké období měl kámen pro člověka neobyčejný význam. V době kamenné, která představuje nejstarší a nejdelší období lidských dějin, byl dokonce nejdůležitějším materiálem. Vyráběly se z něj nástroje, zbraně i šperky. Po stovky generací člověk při obrábění kamene zdokonaloval svou techniku, až dosáhl obdivuhodných a mistrovských výsledků. Kamenem lovil zvěř, řezal maso, krájel kůže, sekal a drtil obilí, napínal tkalcovské osnovy, zdobil se kamenem, a tak vyjadřoval své postavení ve společnosti. Kameny mají a dodnes nezastupitelné místo v umění i praktickém životě.

Letecké muzeum Metoděje Vlacha připravilo program na sobotní den

Právě v sobotu začíná výstava o fiktivní legendě anglických letců, která mapuje celé knižní období této slavné legendy. Výstava nese název: Legenda jménem Biggles.

foto: mb-net.cz

About Author