RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

V Mnichově Hradišti byla zahájena rekonstrukce a rozšíření kapacit v MŠ Mírová

S novým rokem se děti a paní učitelky z Mateřské školy Mírová dočasně přestěhovaly do budovy Klub Mnichovo Hradiště a do bývalé výdejny obědů v Mírové ulici. Ve středu 19. ledna totiž byla prosory školky předány do rukou stavební firmy, která se pustí do rekonstrukce a rozšiřování kapacit, školka se tak na více jak půl roku promění ve stanoviště.

„Jen za posledních šest let se Mnichovo Hradiště podle ČSÚ rozrostlo o 500 obyvatel, a pravděpodobně mnohem více, na data ze sčítání 2021 teprve čekáme. Už ve volbách v roce 2018 jsme slibovali zkapacitnění a opravu školky v Mírové, slib tedy plníme,“ doplnil pro webové stránky města starosta Ondřej Lochman.

Kapacita školky bude navýšena o 24 míst, nakoupí se část vnitřního vybavení, nové i zrekonstruované prostory budou mít také učitelky a zaměstnanci školky: kanceláře, sklad, přípravnu jídel, šatny, prádelnu, zázemí pro učitelský sbor. Součástí projektu je i úprava venkovních prostor stávající školní zahrady včetně osazení herních prvků.

Stavba za 30,5 mil. Kč bez DPH bude dokončena v průběhu podzimu, 19 mil. Kč pokryjí dotace. Do Mírové se však děti vrátí už v září.

Foto: www.mnhradiste.cz

About Author