RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

V Mladé Boleslavi se v květnu opět uskuteční oblíbená Muzejní noc!

Expozice muzeí v Mladé Boleslavi se letos opět otevřou široké veřejnosti při festivalu Muzejní noc, a to v pátek 20. května od 18 hodin.

Bohatý program bude čekat na příchozí na MLADOBOLESLAVSKÉM HRADĚ, VE ŠKODA MUZEU, V LETECKÉM MUZEU METODĚJE VLACHA, VE SBORU ČESKÝCH BRATŘÍ, V GALERII POD VĚŽÍ ČI V MĚSTSKÉM PALÁCI TEMPL.

Mezi jednotlivými místy Vás dopraví historické autobusy ŠKODA 706 RTO. Vyrážet budou po trase ŠKODA Muzeum – Staroměstské náměstí – Letecké muzeum a v opačném směru v půlhodinových intervalech od 18 do 23:00 hodin. Jízdné je zdarma.

Na mladoboleslavském hradě na Vás letos čeká kejklířská a žonglérská rodinná skupina Wagabundus Collective. Jistě Vás uchvátí dovednosti provazochodkyně, žonglérů, akrobatů na chůdách či šermířů.

Chybět nebude ani ohnivá show. Nejen pro děti bude připraven stan plný netradičních her. Na nádvoří hradu najdete i řemeslnické stánky a stylové občerstvení.

Navštívit můžete i stálé expozice muzea a aktuální výstavy. Nahlédnete tak do pracovny Václava Klementa, poznáte záludnosti dětských let před 150 lety, zavzpomínáte na četbu Vašeho mládí a také se dozvíte více o hygienických návycích našich předků.

Škoda muzeum se pro návštěvníky Mladoboleslavské muzejní noci otevře úderem 18. hodiny. Volně přístupná bude stálá expozice muzea a depozitář prototypů a sportovních vozů značky ŠKODA. Návštěvníci si budou moci expozici projít s interaktivní mobilní aplikací ŠKODA Adventure a po splnění všech úkolů získat malou odměnu na recepci anebo se projet historií ŠKODA AUTO pomocí Virtuální reality. Komentované prohlídky se konají v časech 19:00, 20:30, 22:00.

Stálou expozici doplní aktuální výstavy: Výstava z cyklu Jak vzniká auto o historii výroby podvozků, motorů a převodovek v Mladé Boleslavi a tematická řada vozů ŠKODA úspěšných na Rallye Monte Carlo.

Doprovodný program na sále Laurin & Klement Forum utvoří tři hudebně-taneční vstupy. Návštěvníci se mohou zaposlouchat do dobové hudby, kterou doplní ukázka a výuka tanců, vážících se k danému období. V 18 hodin se přeneseme do doby První republiky. V druhém bloku od 19:30 vyrazíme na Cestu kolem světa – zazní latinská hudba, americký jazz a tradicionály. Ve 21:00 se ocitneme v moderní době se známými melodiemi dneška. Hudební doprovod obstará skvělý americký zpěvák Lee Davison za doprovodu Otto Hejnic Tria. Dobové taneční styly si můžete osobně vyzkoušet s lektory Nikol Mikeskovou a Davidem Valčuhou.

Děti se mohou těšit na dopravní hřiště na parkovišti či dětský koutek na téma Jak vzniká auto.

Letecké muzeum Metoděje Vlacha připravilo pro letošní muzejní noc opět přehlídku svých létajících exponátů. V pestrém podvečerním programu budou létat dvouplošníky z období první světové války Morane Saulnier, Nieuport 12, Caudron G3, Pfalz, dále letouny ze třicátých let Racek PB6, Klemm L25, Zlín XII a také letouny z období druhé světové války Polikarpov PO2, Pier L4, Fieseler Storch a v závěru večera pomalé stroje jako na příklad Gráde a Metoděj Vlach. Muzejní noc v Leteckém muzeu nekončí leteckými ukázkami. Po západu slunce a uložení letadel do muzea se v letecké kantýně můžete těšit na jazzovou kapelu Spring Jazz Quintet, která bude hrát až do 23.00 hodin.

Sbor českých bratří během muzejní noci hostí výstavu UNIVERSUM, která představí práce žáků výtvarného oboru ZUŠ Mladá Boleslav, kterou můžete navštívit v průběhu celého večera. Těšit

se můžete rovněž na recitál bosenské zpěvačky a pianistky Aidy Mujačič, která třikrát občerství program večera, a to od 18, 19 a 20 hodin.

Ve 22 hodin potom začíná ohnivá show KAZATEL v podání skupiny 2 Much Fire.

V Galerii Pod Věží můžete navštívit výstavu Linde von Braun, kde Vás jistě zaujmou sochy a obrazy Tomáše Brauna. Od 18 hodin máte možnost shlédnou vystoupení žáků mladoboleslavské ZUŠ. Jistě si nenechte ujít možnost vystoupat na Vyhlídkovou věž, anebo naopak navštívit podzemní prostory a to v čase 17 až 21 hodin.

Městský palác Templ nabízí návštěvu stálých expozic věnovaných historii našeho kraje a po celý večer také tvořivé dílny pro děti. V prostoru parkánu se můžete těšit v 19:00; 21:15 a 22:30 na Jerryho Holka a show s bičem a v galerii pak na koncert Mirka Kemela & Vladimíra Javorského, kteří vystoupí v 19:30; 20:30 a ve 21:30 hodin.

foto: mb-net.cz

About Author