RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

V Mladé Boleslavi se opět uskuteční literární happening Noc literatury

V Mladé Boleslavi se už 21. září uskuteční pátý ročník literárního happeningu Noc literatury. Do našeho města se akce vrací po dvouleté „covidové“ pauze a opět divákům nabídne během jednoho večera úryvky z děl současné literatury v podání známých herců. Na šesti různých stanovištích tak mohou diváci vyslechnout to nejzajímavější ze současné literatury.

Čtení budou probíhat souběžně, v pravidelných čtyřicetiminutových intervalech od 17:00 do 21:00 hodin. Dva členy mladoboleslavského souboru, Romana Teprta a Magdalenu Jirounkovou, doplní letos herečky a dabérky Stanislava Jachnická, Miriam Chytilová, herec a dabér herec Daniel Rous a moderátor, dabér a herec Luboš Dvořák.

Hlavním organizátorem Noci literatury v Mladé Boleslavi je Městské divadlo. Zde bude číst na malé scéně ukázku z díla maďarského spisovatele Gyorgy Spiró s názvem Diavolina herec Roman Teprt. V knihovně, kde bude možné, stejně jako v minulých letech vybrané tituly z Noci literatury zakoupit, čte herec Daniel Rous ukázku z díla rakouské spisovatelky Moniky Helferové s názvem Pakáž.

Ukázku švédské autorky Ellin Cullhedové s názvem Euforie, přečte v Un caffé bistru herečka Miriam Chytilová. Další literární zastávku nabídne kavárna V břiše velryby, ve které bude číst nejnovější posila mladoboleslavského souboru, herečka Magdalena Jirounková, ukázku španělské autorky Rosy Ribas s názvem Neviditelná superhrdinka.

V kavárně …škoda nezajít bude číst herečka Stanislava Jachnická. Její ukázkou bude dílo dánské autorky Annette Bjergfeldtové s názvem Kodaňská píseň písní. Posledním stanoviště na trase pak patřilo moderátoru a herci Luboši Dvořákovi, který v muzeu Mladoboleslavska bude číst ukázku z pera irského autora Martina Ó Caidhana s názvem Klíč.

I v letošním roce budou s koordinací akce pomáhat dobrovolníci z řad studentů Gymnázia Dr. Josefa Pekaře, kterým opět náleží velké poděkování. Mladoboleslavská Noc literatury se koná pod záštitou náměstka primátora Daniela Marka.

About Author