RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

V Mladé Boleslavi je nový pumptrack – vybudován byl v Betonárce Radouč

V horní části Radouče byl vybudován pumptrack. Jedná se o umělou dráhu pro cyklisty tvořenou klopenými zatáčkami a boulemi. Je dlouhá 130 metrů a kromě kol nabízí svezení na skateboardu, in-line bruslích, nebo koloběžkách.

„Pumptrack je další investicí města do volnočasových zařízení a zároveň je první etapou plánovaného volnočasového areálu Betonárka Radouč. Chceme tuto lokalitu obyvatelům Mladé Boleslavi nabídnout k trávení volného času a využít ji jako komplexní odpočinkovou zónu pro celé rodiny od nejmenších po dospělé v severní části města s návazností na rekreační využití přírodní památky Radouč,“ uvedl primátor Mladé Boleslavi raduan Nwelati.

„Na pumtrackovou dráhu navážeme modernizací skateparku, který rozdělíme na dvě části – tu zastřešenou pro děti a venkovní, jejíž betonové překážky budou připomínat silnici. Počítáme s venkovní posilovnou, dětskými prvky, zmodernizujeme také zdejší dráhu pro RC modely, součástí by v budoucnu mohlo být i občerstvení. Myslím, že Radouč je přirozeným cílem, který obyvatelé našeho města ve volném čase vyhledávají a dává smysl, aby podobné zázemí bylo právě tady,“ doplnil první náměstek primátora Jiří Bouška. Na volnočasový areál bude dále navazovat i plánovaná minizoo.

foto: mb-net.cz

About Author