RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

V Kosmonosech bude od 6. března uzavřena křižovatka Debřské, Boleslavské a Stakorské ulice

Město Kosmonosy připravuje opravu křižovatky ulic Debřská, Boleslavská a Stakorská a řidiči se musí připravit na nepříjemné komplikace. Pracovat se bude od 6. března do 31. října 2023.

Nákladní doprava bude odkloněna na dálnici D10, osobní doprava pak na objízdnou trasu ul. Debřská, Radoučská spojka, silnice I/38. Musí s tím počítat i všichni řidiči, kteří přijíždějí od Mladé Boleslavi směrem na Bakov, aby včas na kruhovém objezdu odbočili na I/38 a jeli dále po zmíněné objízdné trase.

Od 6. 3. 2023 do 3. 4. 2023 bude zachováno odbočení směr Horní Stakory s tím, že po tuto dobu budou v ulici Boleslavská (u Lorety) zřízeny právě pro směr Horní Stakory a Kněžmost dvě náhradní autobusové zastávky (za zastávku Kosmonosy náměstí). Z Boleslavské ulice bude možné odbočit do Linhartovy ulice směrem kolem hasičské zbrojnice na náměstí jen autobusům a další dopravní obsluze, běžní řidiči tudy neprojedou – upozorní je na to zákazové značky.

V této první etapě stavba ovlivní i MHD – od 6. března do odvolání bude omezena linka 73, která nebude zajíždět do zastávky Kosmonosy, Horní Stakory. Linka 73 tedy bude mít poslední zastávku Kosmonosy, opravny. Další autobusové linky MHD budou projíždět po Kosmonosích jako dosud.

Od 3. dubna do října 2023 však bude uzavřen celý prostor křižovatky před Šmakem s tím, že objízdná trasa pro směr Horní Stakory bude vedena přes Bakov n.J. a Studénku.

V dubnu začne platit další omezení

V dubnu 2023 navíc začne rekonstrukce plynárenského zařízení v ul. Boleslavská (od ul. K. Veselého ke křižovatce před Šmakem), opět za úplné uzavírky s vyjímkou pro autobusovou dopravu a dopravní obsluhu.

Vlastní rekonstrukci vozovky, chodníků a veřejného osvětlení, kterou jako společnou investici zajišťuje Středočeský kraj a město Kosmonosy, předchází rekonstrukce vodovodu a havarijní oprava plynovodu.

FOTO: mnichovohradistsko.cz

About Author