RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

V Benátkách nad Jizerou i v Dolním Bousově došlo k napadení policistů

Policisté z Mladoboleslavska museli během víkendu řešit hned dva případy, při kterých byl napaden policista. K prvnímu případu došlo asi 5 minut po půlnoci na sobotu 6. července v Dolním Bousově.

„Jen několik minut předtím řídil 28letý muž osobní vozidlo a převážel 3 cestující, za volant ale usedl pod vlivem alkoholu. Při jízdě nejprve přejel do protisměru a naboural do svodidel. Na místě nehody ale nesetrval a ujel. Policisté podezřelého muže rychle vypátrali a dechová zkouška u něj prokázala pozitivní hodnotu 2 promile alkoholu v dechu. Když policisté chtěli celou událost řešit a ztotožnit řidiče i jeho spolujezdce, tak tento muž začal policisty vulgárně urážet a jednoho z policistů opakovaně udeřil do oblasti nohou a ramen, takto pokračoval i přes opakované výzvy, aby svého jednání zanechal,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Ke druhému případu došlo krátce před 3. hodinou ranní v neděli 7. července v Benátkách nad Jizerou, poté co policisté řešili případ přestupkového jednání se 40letým mužem. „Muž byl ovlivněn alkoholem, policisty začal urážet a opakovaně neuposlechl výzev úřední osoby, proto byl převezen na policejní služebnu. Na služebně pak v urážkách vůči policistům muž pokračoval a nakonec kopem do nohy napadl jednoho z nich,“ dodala Barbora Schneeweissová

Oba mužům bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě, za což může hrozit až 4letý trest odnětí svobody.

About Author