RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Ustavující zasedání zastupitelstva města: Jiří Bouška převezme na jaře 2024 primátorský post

V pondělí 24. září se v mladoboleslavském Domě kultury konalo slavnostní ustavující zasedání zastupitelstva města, na němž všichni zastupitelé nejprve složili slib, a poté zvolili nové vedení města. Primátorem se stal Raduan Nwelati (ODS), prvním náměstkem Jiří Bouška (Ano + Volba pro Mladou Boleslav), dalšími náměstky zůstávají Daniel Marek (STAN) a Miroslava Kašpárková (ODS), novým neuvolněným náměstkem pro životní prostředí je Petr Servus (Ano + Volba pro Mladou Boleslav).
První náměstek Jiří Bouška rovněž potvrdil, že na jaře 2024 převezme primátorský post on, a tento krok ještě jednou vysvětlil: „Jsem si vědom, že nás čekají těžké časy a je nutné udělat maximum pro zajištění stabilního prostředí ve městě směrem k vládě, Středočeskému kraji, nemocnici, automobilce Škoda a okresní hospodářské komoře. Určitě je nejlepším řešením, když všichni ve vedení staronové koalice budou mít v gesci témata, ke kterým mají z pohledu minulosti blízko nebo je ve svých programech považují za prioritní. Zachováme si tím stabilitu. Žádné dohadování nebo válčení by nám tu nepomohlo.“

Zvolena byla i nová rada města, která bude i nadále jedenáctičlenná. Kromě primátora a jeho náměstků v ní zasednou Miroslav Olšák, Miloslav Neuman (oba ODS), Petr Mašek, Stanislav Starý (oba ANO + Volba pro Mladou Boleslav), Pavel Nechanický (STAN) a uvolněným radním pro bezpečnost bude Robin Povšík (Hlas pro Boleslav).

Zvoleni byli i předsedové všech tří výborů, které budou při zastupitelstvu města pracovat. Finanční výbor povede Miroslav Olšák (ODS), výbor pro spolupráci se Škoda Auto a OHK Robin Povšík (Hlas pro Boleslav) a v čele kontrolního výboru stane Lada Hrádková (SPD).
Zastupitelé rovněž schválili termíny dalších jednání pro tento a příští rok, na dalším řádném zasedání se tedy sejdou v pondělí 14. listopadu, ovšem už v prostorách magistrátu.

zdroj/foto: mb-net.cz

About Author