RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Uprchlická vlna na Mladoboleslavsku – krizovou situaci právě teď řeší v Benátkách nad Jizerou!

Mnoho rodin, které prchají z válkou zasažené Ukrajiny, míří na Mladoboleslavsko. Krizovou situaci nyní řeší například v Benátkách nad Jizerou. Proto se neuskuteční dnešní živý rozhovor se starostou Karlem Bendlem.

„Na Mladoboleslavsku musíme aktuálně velmi rychle řešit, kde ubytujeme velké množství uprchlíků. Je nutné vyčlenit penziony a ostatní ubytovací zařízení, než se podaří během prvního náporu rozdělit uprchlíky do jednotlivých míst. Lidé totiž čekají v mrazu na další pomoc a jen v Benátkách nad Jizerou máme 160 lidí“, uvedl dnes ráno Karel Bendl.

Na Mladoboleslavsku je velké množství agenturních pracovníků z Ukrajiny a také proto právě do tohoto regionu míří velké množství lidí za záchranou.

Situaci aktuálně řeší krizový štáb města. „Pro tu první vlnu zřejmě využijeme prostory Sokolovny a také prostory u dobrovolných hasičů,“ řekl dále starosta města, který situaci řeší s hejtmankou Středočeského kraje Petrou Peckovou. Podle něj je nutné okamžitě na Mladoboleslavsku zřídit hotpoint pro uprchlíky.

foto. christnet.eu

About Author