RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Systém dopravy v Mladé Boleslavi se má zmodernizovat díky chytrému řešení za 140 milionů korun

Složitou dopravní situaci v Mladé Boleslavi pomůže řešit nový inteligentní dopravní systém pro řízení a usměrňování dopravy na 23 křižovatkách. Chytré řešení zahrnuje koordinaci světelné signalizace na silničních komunikacích s příjezdovými zařízeními na železnici, vybudování dopravně-informačního centra či dohledových systémů.

„Jedná se o jednu z nejvýznamnějších investic pro naše město v tomto roce. Většinu ze 140 milionů se nám podařilo získat z Evropské unie a významnou částkou přispěje také Nadační fond Škoda Auto,” řekl první náměstek primátora Jiří Bouška.

Investice se připravuje už několik měsíců. Celkově vyjde na víc než 140 milionů korun a ze Státního fondu dopravní infrastruktury aktuálně město čerpá první část dotace ve výši 34 milionů korun. Celkově by z prostředků EU mělo získat téměř 113 milionů korun.

Jak informují webové stránky města, spoluúčast přislíbil také Nadační fond Škoda Auto, se kterým Mladá Boleslav dlouhodobě spolupracuje. „Jedná se o částku přibližně 25 milionů korun, což našemu městu významně pomůže s realizováním celého projektu. Zástupcům Nadačního fondu Škoda Auto chci velmi poděkovat,“ doplnil první náměstek Bouška.

About Author