RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Strážníci vypátrali ukradenou koloběžku a s pomocí ostrahy Bondy centra také ztracenou holčicku

Hned dva důležité případy se podařilo v úterý vyřešit mladoboleslavským strážníkům. Nejprve přijali oznámení o ukradené koloběžce na náměstí Republiky a poté hledali ztracenou holčičku.

V 9.35 hodin telefonicky oznámil občan na linku 156, že mu byla odcizena koloběžka před jednou prodejnou na nám. Republiky a na místo ihned zamířila hlídka strážníků a pracovník městského kamerového dohlížecího systému brzy zjistil osobu, která se v místech pohybovala a na dotčené koloběžce z místa odjela.

„Díky kamerovému záznamu byl zjištěn bližší popis podezřelého a díky místní znalosti a specifické chůzi byl strážníky na kamerovém záznamu rozpoznán muž, který byl v minulosti MP již opakovaně řešen. Strážníci znají bydliště podezřelého a tak následně muže ztotožnili na ubytovně, kde dotyčný přebývá. Na základě prokázaných skutečností byla na místo přivolána PČR, která si věc převzala,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Další neobvyklou událost řešili strážníci před 14. hodinou, kdy na tísňovou linku volal otec, který nahlásil pohřešování šestileté dcery.

„Při řešení koordinace bylo od PČR zjištěno poslední místo spatření pohřešované holčičky a to autobusová zastávka pod nemocnicí. Operační důstojník MP vyslal do oblasti všechny hlídky strážníků a to i smíšené (strážník / pracovník BA SSI group.). Právě společnou hlídku pracovníka BA SSI group a strážníka MP napadlo předat požadavek k pátrání pracovníkům ostrahy v OC Bondy se žádostí o další součinnost. Právě ostraha OC Bondy nalezla hledanou šestiletou holčičku v jednom z krámků obchodního centra. Tuto informaci předali pracovníci ostrahy strážníkům, kteří ihned informovali PČR, která měla otce holčičky ve svém vozidle a prováděla pátrání. Tak se dobrá zpráva ve 14,11 hodin dostala k tatínkovi a vše dopadlo dobře,“ dodal Tomáš Kypta.

About Author