RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Primátor Nwelati přivítal první dvě boleslavská miminka a maminkám předal dary

V pátek 5. ledna ráno navštívil primátor Raduan Nwelati první dva mladoboleslavské občánky roku 2024, kteří se oba narodili plánovaným císařským řezem. Stali se jimi malá Emily (3400 g), která se mamince Barboře Klackové narodila v úterý 2. ledna v 8:37. Ve stejný den se zde v 10:30 narodil mamince Erice Suché chlapeček Adam (2990 g). Adámek je synovec moderátora Rádia MB Lukyho a také skoro soused malé Emily, takto zajímavě to osud vymyslel.

Primátor předal maminkám jménem vedení města pamětní listy a finanční dary a popřál jim i jejich dětem do života hodně štěstí a zdraví.

V Mladé Boleslavi se v roce 2023 narodilo celkem 1044 dětí. V devíti případech se jednalo o dvojčata. Porodů bylo 1039 porodů. Nejčastěji rodiče dávali dívkám tato jména: Viktorie 28x, Ema/Emma 26x a Natálie 21x. Chlapci se nejčastěji jmenují Jakub 20x, Matyáš 16x a Vojtěch 14x. 

Rodiče v mladoboleslavské porodnici volí i méně obvyklá jména. Pro kluky vybrali například: Makar, Jonon, Marius, Brajan, Nagun, Anir, Artem, Matvej a Džejsn. Pro dívky pak Fatima, Elza, Anhelina, Arba, Aurélie, Maia, Timea a Ria.

Zdroj/foto: mb-net.cz

About Author