RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Požár rodinného domu v Horním Bousově – evakuováno muselo být 17 lidí

Hasiči v úterý večer zasahovali v Horním Bousově na Mladoboleslavsku, kde došlo k požáru v podkroví rodinného domu. Tísňová linka středočeských hasičů přijala oznámení v 21.22 hodin a evakuováno bylo celkem 17 osob.

„Jednalo se o požár dvoupatrového rodinného domu. Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče z Mladé Boleslavi a Mnichova Hradiště a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Dolní Bousov a Kněžmost. V rámci mezikrajské pomoci byl poplach vyhlášen také dobrovolné jednotce z nedaleké Sobotky na Jičínsku. K požáru tak celkem vyrazilo sedm cisteren, automobilový žebřík a velitelské vozidlo. S mladoboleslavskou jednotkou zároveň vyjel i vyšetřovatel požárů.

Po příjezdu první jednotky a rychlém průzkumu byl operačnímu středisku potvrzen požár rozlehlejšího rodinného domu od komínového tělesa. Oheň se šířil především v podkroví pod střechou. Ještě před příjezdem jednotek se z objektu samovolně evakuovalo sedmnáct osob, nikdo z nich nebyl zraněn ani se nenadýchal nebezpečných zplodin hoření.

Na zdolání plamenů hasiči v dýchací technice nasadili dva C proudy. Aby se dostali ke skrytým ohniskům, museli rozebrat nejen část střešní konstrukce, ale také kus stropu mezi přízemím a podkrovím. Po dvou hodinách od oznámení události, ohlásil velitel Krajskému operačnímu a informačnímu středisku HZS Středočeského kraje lokalizaci. Následovalo dohašování drobných ohnisek a odvětrání objektu. Asi čtvrt hodiny před půlnocí bylo požářiště překontrolováno termokamerou a pak bylo místo předáno majiteli s nařízenou dohlídkou po dobu čtyřiadvaceti hodin. Po sbalení materiálu se vrátily i zbylé jednotky,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Vladimíra Kereková.

Přímé škody se odhadují na 200 tisíc korun, uchránit se hasičům podařilo majetek za 2 miliony. Příčinou požáru byl přizděný trám ke komínu. Vyšetřovatel se na místo bude vracet ještě dnes dopoledne.

foto: HZS Středočeského kraje

About Author