RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Porodnice Klaudiánovy nemocnice od Nového roku rozšiřuje nabídku pro ženy

Mladoboleslavská porodnice si pro ženy po porodu připravila od Nového roku novinku – speciální cvičení. To zohledňuje všechny potřeby žen v tomto náročném období. V lednu bude toto cvičení probíhat každý čtvrtek od 16 hodin pod vedením zkušené porodní asistentky Evy Cihlářové. Jedná se o skupinové cvičení pro maximálně pět žen, proto je nutná včasná rezervace na emailu cviceniMB@gmail.com. Hodina tohoto cvičení stojí 100 korun a je nutná platba předem na terminálu urgentního příjmu.

Kurz je vhodný pro ženy po šestinedělí, v případě císařského řezu je vhodné začít cvičit až tři měsíce od operace (nutná nebolestivá jizva a bez gynekologických obtíží!). „Zahájení cvičení je předem vhodné konzultovat se svým ošetřujícím gynekologem,“ podotýká Eva Cihlářová. Dále je vhodné, aby žena cvičila po kojení a nedoporučuje se cvičit, pokud je maminka unavená, oslabená nebo má bolesti gynekologického původu.

Účelem cvičení je povzbuzení krevního oběhu (prevence tromboembolické nemoci), posílit a zpevnit svaly, které byly po dobu těhotenství přetěžovány, povzbuzení činnosti mléčných žláz nebo lepší návrat do tělesné a duševní pohody. Cvičení je zaměřeno na pánevní dno, prsní svaly, břišní svaly, svaly končetin a relaxaci celého těla. Podložky na cvičení jsou v tělocvičně k zapůjčení (doporučujeme vlastní ručník na podložku).

About Author