RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Policistům se daří odhalovat drogovou kriminalitu. Mladé ženě z Mladé Boleslavi a muži z Bradlece hrozí vězení

24letou ženu kontrolovali policisté v Mladé Boleslavi. Při kontrole u ní objevili a zajistili dvě jednorázové injekční stříkačky obsahující červenohnědou látku a 6 sáčků s bílou krystalickou látkou. Neoprávněně tedy pro vlastní potřebu přechovávala drogy. Kriminalisté zajištěný materiál odeslali k odbornému zkoumání a to potvrdilo, že se jedná o metamfetamin, policisté proto zahájili trestní stíhání 24leté ženy, kterou obvinili z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což jí v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až 2letý trest odnětí svobody.

Další drogy, tentokrát konopí, kriminalisté zajistili u 29letého muže z Mladé Boleslavi. Toho kontrolovali začátkem května v obci Bradlec na Mladoboleslavsku. Muž měl u sebe 2 igelitové sáčky s obsahem rostlinného materiálu, který odpovídá rostlině konopí o celkové hmotnosti 66 gramů. I tento zajištěný materiál policisté zaslali k odbornému zkoumání, které teprve určí, zda se jednalo o marihuanu.

O případech informovala mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což v případě zahájení trestního stíhání a následného odsouzení hrozí muži až roční trest odnětí svobody.