RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Policisté pátrají po muži, který v Mladé Boleslavi podvedl seniorku a prodal jí falešné bankovky 

Krajští kriminalisté Odboru hospodářské kriminality zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu padělání a pozměnění peněz proti zatím neznámému pachateli.

K celé události došlo 23. května 2022 kolem 9. hodiny ranní v ulici Václavkova v Mladé Boleslavi. Tam neznámý muž zazvonil na zvonek poškozené 75leté ženy a dotazoval se, zda je doma její dcera. Pod smyšlenou legendou, že je s dcerou domluvený a nese jí 200 euro na prodej, tyto peníze vylákal ze seniorky. 

Když si druhý den seniorka bankovky prohlédla, zjistila, že se s největší pravděpodobností jedná o padělky, což se i následně potvrdilo, a celou událost nahlásila policistům.

Policistům se podařilo získat kamerové záznamy z okolí, kde je podezřelý muž zachycen. Prozatímním šetřením policistů se ale bohužel do současné doby nepodařilo totožnost podezřelého zjistit. 

Podezřelý je asi 175 -180 cm vysoký, střední postavy. Oblečen byl do modrých džínů a modré košile. Byl oholený, měl nasazené dioptrické brýle a mluvil česky bez přízvuku.

Poznáváte muže na fotografiích nebo máte jakékoliv informace o jeho totožnosti? Pokud ano, sdělte je prosím na linku 158 nebo přímo středočeským kriminalistům na tel. číslo 974 861 581.

V případě dopadení pachatele a prokázání viny za tento trestný čin hrozí až 8letý trest odnětí svobody.

zdroj: Policie ČR

About Author