RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Policisté z Benátek nad Jizerou velmi rychle sdělili podezření z krádeže třem mužům, kteří vykradli klubovnu

Velmi rychlou práci při dopadení podezřelých mužů odvedli policisté z Benátek nad Jizerou společně s kriminalisty z Mladé Boleslavi.

Podezřelý 29letý, 31letý a 32letý muži měli v době od 27. do 28. července 2022 vniknout do klubovny v Benátkách nad Jizerou a tam odcizit věci v celkové hodnotě 26 tisíc korun. Jednalo se o prázdné pivní sudy, halogenová světla, ale především jízdní kolo a přilbu, o případu informovala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

„Právě neznámého muže na odcizeném kole si všiml známý majitele jízdního kola a na místo zavolal policisty. Policisté pak zjistili, že kolo bylo odcizeno z klubovny a následně se dopátrali i k dalším dvěma podezřelým mužům. Ty zadrželi a zajistili dostatečné množství důkazů, díky kterým jim mohli hned následující den sdělit podezření z přečinu krádeže ve spolupachatelství. Jelikož za sebou již všichni mají trestní minulost a byli za obdobnou trestnou činnost odsouzeni v posledních třech letech, hrozí jim až 3letý trest odnětí svobody,“ uvedla Barbora Schneeweissová.

Mladoboleslavští kriminalisté navíc sdělili podezření 31letému muži z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, protože u něj před několika měsíci nalezli 3 gramy hnědé krystalické látky s účinnou látkou metamfetaminu.

About Author